Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on gru 11, 2013 in Dowóz kruszyw, Kruszywa, Wrocław | 0 comments

Wydobycie kruszyw

Wydobycie kruszyw

Kruszywa we Wrocławiu podobnie jak w innych miastach i miejscowościach stosowane są na wysoką skalę. Można je spotkać niemal wszędzie.

Są one materiałem sypkim pochodzenia organicznego bądź mineralnego, a są stosowane przede wszystkim w produkcji zapraw budowlanych, betonów czy do budowy dróg. Kruszywa organiczne i mineralne są różnego pochodzenia i różnie powstały np. rozdrobnione w wyniku erozji skał lub uzyskane podczas mechanicznego ich rozdrobnienia występują w przyrodzie w postaci luźnych okruchów skalnych. Mineralne kruszywa są natomiast sztucznymi, pozyskanymi w wyniku termicznej czy innej modyfikacji jak również  z recyklingu nieorganicznych materiałów już wcześniej wykorzystanych w budownictwie a stanowiące później odpad. Ich zastosowanie jest zależne od rodzaju: kruszywa o dużej wytrzymałości stosowane są w szczególności do produkcji betonów czy do wykonywania podbudów w szczególności pod drogi. Najistotniejsza staje się ich wytrzymałość na ścieranie i ściskanie. Te o  mniejszej wytrzymałości idealne są do produkcji wielu wyrobów z betonu, lastrików czy tynków szlachetnych, które nie bedą mocno obciążane. Ostatnie tzw. kruszywa specjalne tworzone są ze skał o dużej gęstości, ich zastosowanie sprawdza się szczególnie w budowie ciężkich betonów osłonowych. Tutaj ująć można kruszywa z barytów, limonitów, getytów, hematytów czy magnetytów. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i wydobyciem kruszyw mają najczęściej ogromny  wybór materiałów i każdy klient powinien odnaleźć to czego aktualnie potrzebuje.

Be Sociable, Share!

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 + 16 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>