Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on wrz 27, 2013 in Dowóz kruszyw, Kruszywa | 0 comments

Zastosowanie kruszyw w budownictwie. Sprzedaż kruszywa – Wrocław.

Zastosowanie kruszyw w budownictwie. Sprzedaż kruszywa – Wrocław.

Kruszywa i piasek są surowcami, które mają bardzo szerokie zastosowania. Wykorzystuje się je między innymi w budownictwie. Piasek stanowi niezbędny składnik betonu.

 

Kruszywem nazywamy sypki materiał mający zastosowanie głównie w budowie dróg, przygotowaniu zapraw budowlanych oraz betonów. W budownictwie wykorzystuje się zarówno kruszywa pochodzenia naturalnego, jak i sztucznego.

Kruszywa naturalne – wyróżnia je pochodzenie mineralne. Są pozyskiwane za pomocą różnych sposobów, przede wszystkim poprzez wydobycie ziaren rozdrobnionych naturalnie – w wyniku erozji lub też mechaniczne kruszenie skał,  to głównie piaski i żwiry lub też łamane ze skał (tłucznie, grysy).

Kruszywa sztuczne to przede wszystkim żużle wielkopiecowe oraz paleniskowe lub kermazyty.

Głównym zastosowaniem kruszyw w budownictwie jest produkcja zapraw i betonów.

Do zapraw i wypraw budowlanych używa się ziaren pochodzenia naturalnego, oczywiście do zapraw tynkarskich, murarskich i gładzi są używane inne rodzaje piasku.

Średnio na 1 m3 zaprawy cementowej, albo cementowo-wapiennej należy przeznaczyć tyle samo piasku. Do tego celu najbardziej nadaje się piasek kwarcowy (naturalny).

Jeśli chodzi o kruszywa, Wrocław jest miastem, które prężnie się rozwija. Powstaje tu bardzo duża liczba nowych budynków, zarówno mieszkalnych, jak i firm oraz instytucji publicznych, a co za tym idzie sprzedaż piasku cieszy się tu ogromnym zainteresowaniem. Wiele firm oferujących transport kruszywa nie nadąża z realizacją zamówień.  Oczywiście nasza firma zawsze wywiązuje się ze zleceń w terminie, jesteśmy świetnie przygotowani, a co najważniejsze oferujemy kruszywa najtaniej we Wrocławiu.

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest piasek na każdej budowie, dlatego cena i czas realizacji zamówienia jest dla nas priorytetem.  Sprzedaż kruszywa często wymaga dostarczenia zakupionych materiałów do klienta. Na to również jesteśmy świetnie przygotowani, dysponujemy dużą liczbą wywrotek.

Polecamy zapoznać się z naszym cennikiem i zapraszamy do współpracy.

Be Sociable, Share!

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


two + fifteen =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>